Kiakadt a tankerület a valótlanságokat állító gyömrői képviselőre
Augusztus 21-én írt arról közösségi oldalán Árkosi Brigitta a HEGY gyömrői önkormányzati képviselője, hogy nem lesznek padok és székek a Fekete István Általános Iskolába hamarosan érkező konténertantermekben. A májusban megválasztott képviselő posztjában azt írta: megkérdezett pár igazgatót, és egy általa ajánlott intézményvezető segít abban, hogy legyenek bútorok a konténertanteremben.
Bár a konténerek csak szeptember második felében érkeznek meg (az érintett két osztály addig a Prause József Közösségi Házban tanul majd), megkerestük az iskolát fenntartó Monori Tankerületet, hogyan lehetséges az, hogy nem gondoskodnak a megfelelő bútorokról a gyerekek számára?
A tankerületi igazgató válaszában kategorikusan cáfolta Árkosi állításait. dr. Hrutkáné Molnár Mónika azt írta: a gyömrői Fekete István Általános Iskolában minden diák számára biztosítottak a tanulói bútorok, amiket a tankerület saját hatáskörben szerzett be. A tankerületi vezető hangsúlyozta, ehhez nem kértek és nem is kaptak segítséget sem helyi szervezettől, sem pedig magánszemélytől.
A Fekete István Általános Iskola évek óta tartó kálváriája igazi kampánytéma lett a városban. Az elmúlt időszakban a HEGY képviselőinek javaslatára és szavazataival döntött arról a képviselő-testület, hogy több mint húszmillió forintért lebontatnak egy iskola melletti épületet, hogy növeljék a gyerekek számára az udvar méretét. Bár akkor még társadalmi munkáról, összefogásról beszélt Horváth István a HEGY vezetője, mindez megmaradt a szavak és ígéretek szintjén, és csak a szülők önzetlen munkájának volt köszönhető, hogy sikerült a bontás utána tereprendezés, udvar kialakítás néhány nappal a tanévkezdés előtt.
A szülők a szülői munkaközösség vezetésével évek óta erejükön felül dolgoznak az intézmény javítgatásán, oktatásra alkalmas állapotok fenntartásán, ami a fenntartó tankerület feladata lenne, ám az állami szerv pénzhiányra hivatkozva évek óta nem tud érdemi felújításokat végezni. A kormány ugyan korábban döntött az iskola lebontásáról és új iskola építéséről, a gazdasági helyzetre hivatkozva a projektet felfüggesztették, miközben a kritikán aluli állapotban lévő épülethez sem nyúltak.
Ezzel párhuzamosan a Gyömrői önkormányzat az elmúlt három évben százmillió forint feletti összeget fordított az iskola bontási és építési projektjére, valamint az ideiglenes konténeriskola megépítése kapcsán vállalt feladatai elvégzésére. Egyelőre úgy tűnik, hiába.